Prejsť na obsah
Verejnosť

11. ročník prestížneho festivalu vedy na Slovensku  – Európska Noc výskumníkov 2017  sa uskutoční 29.9.2017 v Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach, Poprade a Tatranskej Lomnici.

Mottom festivalu je “Made by Science – Vytvorené vedou”. Každý deň využívame tisícky výsledkov vedy a inovácií, počnúc ranným budíkom až po zhasnutie večernej lampy, bez toho aby sme si to uvedomovali. Noc výskumníkov 2017 vám odhalí vedu vašej každodennej rutiny.

Vstup je voľný. Nenechajte si to ujsť. 

Prihláste Váš vedecký stánok alebo vedecko-populárnu prednášku na atraktívnu tému na Európsku noc výskumníkov 2017.

Viac informácií

Súťaže pre každého

Aj tento rok pre Vás v rámci Európskej noci výskumníkov 2017 chystáme niekoľko zaujímavých súťaží, v ktorých budete môcť naplno prejaviť Vašu fantáziu, kreativitu, vedomosti a najmä vášeň pre vedu a poznanie!

Kreatívna súťaž: A pointa? (pre všetkých, ktorí milujú vedu a humor). Cieľom tejto súťaže je vytvoriť vedecký vtip s použitím vlastnej fotky či obrázka.

Publicistická súťaž: Krotitelia bludov (pre študentov VŠ). Súťaž o najlepšiu reakciu na hoax, v ktorej na základe overených zdrojov a vedeckých postupov súťažiaci vysvetlia, prečo ide o hoax/dezinformáciu.

Výtvarná súťaž: Kto toto spáchal? (pre deti, žiakov ZŠ a SŠ, ZUŠ). V tejto súťaži učitelia opíšu deťom slovenského výskumníka a jeho výskum. Deti majú následne za úlohu vytvoriť identikit vedca: nakresliť obrázok výskumníka tak, ako si ho predstavujú. K obrázku môžu dokresliť aj ilustráciu oblasti výskumu, ktorej sa daný vedec venuje.

Videosúťaž: Výskumník - pouličník (pre žiakov ZŠ a SŠ). Ak sa chcete zúčastniť tejto súťaže, ukážte spolu s vašim učiteľom/učiteľkou ľuďom na ulici zaujímavý experiment, z ktorého spravíte videozáznam. Charakter a zložitosť experimentu nie sú rozhodujúce. Najdôležitejšie je, aby bol experiment zaujímavý a aby mal divákov.

Video-súťaž: NV.TV (pre všetkých budúcich bádateľov, výskumníkov, redaktorov, novinárov a zvedavcov). Súťaž NV.TV je zameraná na vytvorenie videoreportáže z jedného z podujatí.