Prejsť na obsah
Verejnosť

Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenská akadémia vied a portál EurActiv.sk si Vás dovoľujú pozvať na podujatie Noc výskumníka na Slovensku 2009, ktoré sa uskutoční v piatok, 25. septembra 2009.

Nechajte sa spolu s nami ohúriť krásou vedy. Objavte jej „ľudskú tvár“. Príďte 25. septembra 2009 do bratislavského Avionu, kde na Vás od 9:00 do 21:00 budú čakať inteligentní robotickí futbalisti, virtuálna prechádzka Bratislavou, najmenší ultrazvuk na svete od spoločnosti Siemens, levitujúce predmety, hnojivo bez zápachu, kútik s pokusmi pre deti a mnoho ďalších zaujímavostí.

Šálkou kávy v príjemnej spoločnosti Vás privíta Vedecká kaviareň, kde sa od 19:00 do 21:00 môžete stretnúť a diskutovať s odborníkmi, vedcami a ich rodinami nielen o vede a výskume ale aj o ich osobnom živote. O 11:00 sa vo Vedeckej kaviarni budete môcť stretnúť s prvým slovenským kozmonautom Ivanom Bellom.

Domov si môžete odniesť okrem príjemného pocitu aj náhrdelník so svojou DNA, vlastnoručne zostrojený solárny článok, či kúsok penového hliníka.

Navyše od 17:00 do 19:00 sa uskutoční hlavná vedecká šou so zaujímavým kultúrnym programom, hudobnými skupinami, kvízmi, pútavými rozhovormi a ocenením víťazov výtvarnej a posterovej súťaže, ktoré sú súčasťou projektu.

STU sa v rámci podujatia predstaví nasledovnými prezentáciami: RoboCup, WOWI, Interaktívne multimédiá - slepá mapa, Robot stratený v bludisku, Chémia naživo, Hudobný nástroj, Interaktívne multimédiá - aktuálne počasie, BloodLezz a Formula.

Okrem programu, ktorý bude počas celého dňa v nákupnom centre Avion, budeme môcť navštíviť známe miesta v nezvyčajných hodinách. Brány Botanickej záhrady v Bratislave budú otvorené od 18:00 do 24:00 a návštevníci si budú môcť vychutnať čaro osvetlených skleníkov. Vo Hvezdárni v Tatranskej Lomnici budeme pozorovať nočnú oblohu od 19:00 do 24:00.

Projekt sa koná v rámci celoeurópskeho projektu "Noc výskumníka 2009", ktorý prebieha v 31 krajinách v EÚ a mimo EÚ. Na Slovensku sa podujatie uskutoční po tretíkrát. Organizujú ho Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenská akadémia vied a portál Euractiv.sk. Viac informácií nájdete na www.nocvyskumnika.sk.

Vstup na všetky podujatia je bezplatný!!!