Prejsť na obsah
Verejnosť

Príprava rekonštrukcie plavárne Materiálovotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU) v Trnave dáva predpoklad aj na podporu zo strany Fondu na podporu športu. Vyplynulo to z pracovného stretnutia zástupcov vedení STU, fakulty a Fondu na podporu športu priamo na pôde fakulty. Plaváreň s jediným krytým bazénom vhodným na plavecký šport v Trnave je pre havarijný stav zastaraných konštrukcií a technológií už druhý rok zatvorená.

“Nevieme si predstaviť, že by sa tu neplávalo, je to tradícia desiatok rokov,” povedal dekan Materiálovotechnologickej fakulty STU Miloš Čambál. Pripomenul, že mesto i kraj potvrdili záujem spolupracovať na rekonštrukcii a finančne prispieť. Prodekan Pavol Tanuška spresnil, že fakulta by do konca roka chcela ukončiť verejné obstarávanie na jednotlivé etapy rekonštrukcie tak, aby sa mohlo stavať za financie, ktoré sú už k dispozícii.

Štefan Stanko, ktorý je poverený riadením Centra akademického športu STU, sa prihovoril za prioritnú podporu trnavskej plavárne. Dodal, že aj ďalší 25-metrový bazén vo vlastníctve STU pri Študentskom dome Jura Hronca v Bratislave je mimo prevádzky.

Prečítajte si viac:
https://www.dnes24.sk/rychle-spravy/plavaren-stu-v-trnave-ozije-len-sucinnostou-so-statom-krajom-a-mestom-252046