Prejsť na obsah
Verejnosť

Nový rektor STU vo svojom prejave uviedol, že rozvoj a budovanie univerzity je prácou a procesom.
V priestoroch Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave v stredu slávnostne inaugurovali rektora Miroslava Fikara a dekanov troch fakúlt.
Nový rektor STU vo svojom prejave uviedol, že rozvoj a budovanie univerzity je prácou a procesom. Poznamenal, že má "vyhrnuté rukávy", odvahu i odhodlanie a spolu so svojimi spolupracovníkmi je pripravený univerzitu viesť. Zároveň sa poďakoval predchádzajúcemu vedeniu univerzity za prácu, ktorú pre STU odviedli.
Fikarovi plynie od 25. marca riadny mandát. Od 1. marca bol poverený vedením STU. Úrad prevzal po Robertovi Redhammerovi, ktorý ukončil svoje pôsobenie na univerzite v posledný februárový deň.
Akademický senát STU zvolil Fikara za kandidáta na rektora začiatkom decembra 2018. Vo svojom volebnom programe okrem iného uviedol, že úlohou vedenia univerzity je posilniť jej postavenie tak, aby bola rešpektovaným partnerom v európskom kontexte. Fikar pôsobí na STU od roku 1989. Za rektora STU na funkčné obdobie 2019 – 2023 ho vymenoval prezident SR Andrej Kiska 30. januára.
V stredu boli slávnostne inaugurovaní aj traja dekani. Fakultu chemickej a potravinárskej technológie povedie Anton Gatial, Fakultu elektrotechniky a informatiky Miloš Oravec. Dekanom Stavebnej fakulty sa stal Stanislav Unčík.

https://www.dobrenoviny.sk/c/163002/v-stu-slavnostne-inaugurovali-rektora-m-fikara-a-dekanov-fakult