Prejsť na obsah
Verejnosť
15.2.2011
je uzávierka podávania prihlášok projektov do programu Tempus IV a jeho akcie "Joint Projects" a akcie "Structural Measures". Tempus je program EU, ktorý podporuje modernizáciu vysokoškolského vzdelávania v partnerských štátoch EU vo východnej Európe, strednej Ázii, západnom Balkáne a stredozemnom regióne cez projekty spolupracujúcich univerzít.

Joint Projects - projekty musia podporovať výmenu vedomostí a pozitívnych skúseností. Relevantné sú témy ako "curriculum development", "university governance" a "creating better links between higher education and society at large" a limitované krátkodobé výmeny študentov, učiteľov a administratívnych pracovníkov.

Structural Measures - projekty musia podporovať štrukturálne reformy vysokoškolských vzdelávacích systémov a strategický rozvoj na národnej úrovni. Relevantné sú témy ako: "national laws and organisation" kvalifikačné systémy, záruka kvality), "coordination", "accreditation", "evaluation", "policy of higher education systems at national level". Projekty zahrnujú štúdie a výskum, konferencie, semináre, poradentsvo a šírenie informácií a limitované krátkodobé výmeny študentov, učiteľov a administratívnych pracovníkov.

Termíny uzávierok pre podávanie projektov v roku 2011 cez rôzne programy nájdete tu.