Prejsť na obsah
Verejnosť

Množstvo dobrej módy, dizajnu, šperkov, doplnkov a umenia nájdete 27. - 29. mája Fakulte architektúry STU, ktorá tento rok slávi 40. výročie svojho vzniku. Jarná edíciu Urban Marketu 2016, ktorá sa uskutoční v rámci Dní architektúry a dizajnu  - DAAD!

Urban Market 2016 (Spring Edition)
27. - 29. 5. 2016
Fakulta architektúry STU, Námestie slobody 19, Bratislava

-----
Urban Market je predajná výstava dobrej módy, dizajnu, šperku, doplnkov a kreativity v najrôznejších podobách. V roku 2016 bude Urban Market prezentovať a spájať komunitu tvorivých ľudí už po siedmykrát. Jarná edícia podujatia sa už tradične koná v rámci bratislavských Dní architektúry a dizajnu (DAAD).
-----
Témou najbližšieho Urban Marketu 2016 (Spring Edition) je PROCES. Fáza, ktorá predchádza zdarnému, ale aj neúspešnému výsledku a je nutnosťou v každej oblasti tvorby. Proces ako priebeh kreatívneho snaženia, ako predmet rozhovoru alebo úvod do nečakaného vyústenia. Keď sme vyberali tému aktuálnej edície Urban Marketu, rezonovalo v nás množstvo myšlienok. Inšpiráciu sme však našli úplne prozaicky - na mieste, kde sa bude konať. Fakulta archtitektúry STU je alma mater množstva úspešných architektov a kreatívcov, s výsledkami ich tvorivej práce sa stretávame denno denne. Tak, ako bola pre nich škola procesom, tak je aj štádium prípravy Urban Marketu procesom pre náš tím. Žiadna edícia Urban Marketu by však nebola dokonalá bez predajcov. A práve na výsledok ich kreatívneho procesu sa tešíme najviac.
-----
Fakulta archtitektúry STU si tento rok pripomína 70. výročie založenia architektonického vzdelávania na Slovensku, ako aj 40. rokov od vzniku FA STU. Budovu Fakulty architektúry STU navrhol architekt Emil Belluš, ktorý patrí medzi našich najrešpektovanejších architektov 20. storočia. Moderne tradicionalistická budova bola postavená bola v rokoch 1947 až 1950, za Národnú kultúrnu pamiatku ju vyhlásili v roku 1986. Má obdĺžnikový pôdorys, dvojtraktovú dispozíciu a päť nadzemných a dve pivničné podlažia.


FB event

www.urbanmarket.sk
www.cerstveovocie.sk

Viac aj na: Fakulta architektury STU


FA STU