Prejsť na obsah
Verejnosť

Prvá prednáška sa uskutoční vo štvrtok 22. mája 2014 o 14.00 na rektoráte (Veľká zasadačka, 3. poschodie, Vazovova 5, Bratislava). Prednášať bude Rainer Hasenauer, profesor Viedenskej ekonomickej univerzity (WU Vienna), odborník na marketing, a to najmä v oblasti technologických inovácií.

R. Hasenauer má skúsenosti z výskumu, z marketingu, ale aj priamo z podnikania, stál pri zrode viacerých hi-tech firiem ako ich zakladateľ či "biznis anjel".

Prednášku bude možné sledovať aj online na mc2.sk.

Ide o prvú prednášku z cyklu  Visiting Professors´ College STU, ktoré sa konajú na Slovenskej technickej unvierzite v Bratislave pod záštitou rektora STU Roberta Redhammera.

Cieľom cyklu prednášok renomovaných zahraničných osobností na STU je zvýšiť povedomie o STU a jej výskume a výsledkoch v zahraničí a zabezpečiť užšie kontakty s uznávanými vedeckými osobnosťami. Ročne by sa mali uskutočniť asi štyri prednášky.

Rektor STU bude pozývať renomovaných zahraničných prípadne domácich odborníkov na prezentáciu prednášok typu state-of-the-art alebo prednášok týkajúcich sa aktuálnych vedecko-technických problémov a technologických inovácií.

Prednášky budú prenášané on-line na internete a história video záznamov z prednášok bude k dispozícii na webe  študentskej televízie MC2, ako aj na stránke STU.

prednasky zahranicných vedcov prednasky zahranicných vedcov