Prejsť na obsah
Verejnosť

Dňa 22. októbra 2014 sa v prítomnosti cca 60 hostí z Rakúska i Slovenska na Smolenickom zámku konalo slávnostné odovzdanie Ceny za inováciu 2014.


Regionalmanagement Niederosterreich udelil toto mimoriadne ocenenie za výnimočné iniciatívy v prospech cezhraničnej spolupráce v predchádzajúcich 10. ročníkoch. Tohtoročnú Cenu za inovácie zorganizoval Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s ostatnými partnermi projektu RECOM SK-AT (Dolné Rakúsko, Viedeň, Burgenland, Bratislavský samosprávny kraj, Mesto Bratislava), ktorí nominovali projekty a hodnotiteľov do súťaže.


Na podujatí boli ocenené projekty, ktoré boli zrealizované v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovensko-Rakúsko 2007-2013.  Nominovaných bolo celkovo 61 projektov.

Projekty súťažili v 3 kategóriách:

  1. Výskum, vývoj, inovácie - najúspešnejší projekt v Programe cezhraničnej spolupráce Slovensko-Rakúsko 2007 - 2013
  2. Najúspešnejší projekt implementovaný v Trnavskom samosprávnom kraji v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika " Rakúsko 2007 " 2013
  3. Najúspešnejší projekt v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Rakúsko 2007 - 2013 

V prvej kategórii získal 3. miesto projekt INNOVMAT.

Lead Partner: Wirtschaftsförderungsinstitut der Wirtschaftskammer Österreich (Ústav na podporu hospodárstva/Rakúska hospodárska komora) 
Projektoví partneri: Technische Universität Wien (Technická univerzita Viedeň), Slovenská obchodná a priemyselná komora, Ústav materiálov a mechaniky strojov SAV, Slovenská technická univerzita Bratislava (Útvar vedy a medzinárodnej vedecko-technickej spolupráce), Automobilový klaster - západné Slovensko

www.innovmat.eu


Diplom