Prejsť na obsah
Verejnosť

Peter Černo, slovenský architekt, absolvent STU, pôsobiaci v Nemecku bude prednášať 3. decembra 2013 o 18.00 na Fakulte architektúry STU v Aule E. Belluša.

Peter Černo a jeho tím v ateliéri Cerno+Architekten v Mníchove stojí za dôležitými domácimi aj medzinárodnými projektmi najmä v oblasti hotelierstva a turizmu. 

Z posledného obdobia je to najmä projekt obnovy  Grand Hotela Kempinski vo Vysokých Tatrách, alebo zaujímavý projekt revitalizácie vodných veží v Kuvajte.

P. Černo sa podieľal aj na obnove Taschenberského paláca v Drážďanoch a jeho zmeny na päťhviezdičkový hotel Kempinski, pracoval na projektoch Deutsche Bank vo Frankfurte-Eschborne a budove Rumunského veľvyslanectva v Berlíne.

Peter Černo pochádza z Bratislavy, študoval na našej alma mater  - Slovenskej vysokej škole technickej a tiež na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Vyše roka študoval architektúru aj v Západnom Berlíne. Dva a pol roka pôsobil v Kuvajte. V roku 1987 odišiel do Nemecka, usadil sa v Mníchove, kde v roku 1996 založil ateliér Cerno+Architekten.

Pozvánka na prenášku.

Rozhovor s P. Černom (SME).

Rozhovor s P. Černom (Profit).