Prejsť na obsah
Verejnosť

 Openmobility 2013 - jedna z najvýznamnejších konferencií pre otvorené mobilné platformy a otvorený hardvér sa bude konať na Fakulte Elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Na konferencii sa predstaví niekoľko popredných expertov a vývojárov v oblasti mobilných technológii a otvoreného hardvéru z českej, slovenskej ako aj medzinárodnej komunity. Konferencia sa bude po prvýkrát detailne zaoberať hnutiami DIY a Maker. Prezentácie budú v anglickom, prípadne českom alebo slovenskom jazyku.

Zaujímaví účastníci: Konferenciu odštartuje Martin Holec a Jaroslav Řezník prehľadom otvorených mobilných platforiem a otvoreného hardvéru. Pokračovať bude Miro Hrončok, spoluzakladateľ laboratória 3D tisku na FIT ČVUT. Miro bude prezentovať prototypy svojho návrhu a ukáže vám ako modelovať a tlačiť rôzne predmety. Leon Anavi z Bulharska, popredný vývojár v oblasti mobilných aplikácií zo spoločnosti Opencode System a Qt Ambassador, poskytne aktuálne informácie o vývoji operačného systému Tizen 2 od Samsungu. Bude sa zaoberať aj výzvami spojenými s vývojom mobilných aplikácií. Thomas Perl z Rakúska, vývojár mobilných aplikácií, vysvetlí ako preniesť aplikácie v jazyku QML pre operačný systém MeeGo Harmattan od Nokia do operačného systému Sailfish spoločnosti Jolla. Pavel Tišnovský z Českej republiky, jeden z obľúbených autorov portálov root.cz a fedora.cz, bude hovoriť o procesoroch ARM. Prezentácie a prednášky budú v anglickom, českom alebo slovenskom jazyku.

Partnerom konferencie Openmobility 2013 je spoločnosť Red Hat, Inc.. Priestory pre štvrtú konferenciu Openmobility poskytla Fakulta Elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Viac informácii na stránke konferencie.