Prejsť na obsah
Verejnosť

Vo štvrtok 18. 5. 2017 prijal na pôde Slovenskej technickej univerzity v Bratislave rektor STU  prof. R. Redhammer delegáciu zo Sultan Qaboos Univerzity v Ománe.  Delegáciu z Ománu zastupovala: 

princezná z Ománu  Dr. Mona Fahad Al-Said – asistentka vicekancelára pre medzinárodné vzťahy Sultan Qaboos Univerzity

prof. Khalifa S. Al-Jabri – vedúci katedry architektúry Sultan Qaboos Univerzity

H.E. Dr. Ali Al Bemani – vicekancelár  Sultan Qaboos Univerzity

Mahmood Al Kindi – vedúci oddelenia medzinárodných vzťahov Sultan Qaboos Univerzity

Dr. Khalid Said Salim Al-Thihli  - senior konzultant nemocnice Sultan Qaboos Univerzity

a Dr.  Aliya Saleh Ali Saleh Alansari – docentka  z katedry biológie Sultan Qaboos Univerzity

Bilaterálneho stretnutia za STU v Bratislave sa zúčastnili aj  doc. Š. Stanko, prorektor STU pre zahraničné vzťahy,  prof.  J. Šajbidor, dekan Fakulty chemickej a potravinárskej, doc. J. Frankovská, zo Stavebnej fakulty a prof. M. Veselý, riaditeľ Centra STU pre nanodiagnostiku.

Stretnutie bolo zamerané na vzájomnú prezentáciu informácií o štúdiu a možnostiach výskumu na oboch univerzitách. V rámci bilaterálneho stretnutia sa hovorilo aj o možnej príprave Memoranda o spolupráci medzi Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave a Sultan Qaboos Univerzitou v Ománe.  Zároveň sa rámcovo dohodli nové možnosti zapojenia sa oboch univerzít do Erasmus+ vzdelávacieho projektu International Credit Mobility, v súlade s novými výzvami  grantového programu pre vzdelávanie a odbornú prípravu Erasmus+.

V rámci  návštevy si delegácia z Ománu za prítomnosti predstaviteľov STU v Bratislave prezreli aj priestory Centra pre nanodiagnostiku, kde mali možnosť oboznámiť sa s analytickým transmisným elektrónovým mikroskopom s atomárnym rozlíšením.

Na tomto bilaterálnom stretnutí sa zúčastnili aj  vedúca útvaru medzinárodných vzťahov – Mgr. R. Mezeiová a Ing. Ivan Prelovský, PhD. zástupca vedúcej útvaru a a inštitucionálny koordinátor Erasmus+ mobilít. 

Text: Renáta Mezeiová

Foto: Matej Kováč

prichod omanskej delegacie na STU

prichod omanskej delegacie na STU

rokovanie s omanskou delegáciou

rokovanie s omanskou delegáciou

rokovanie s omanskou delegáciou - prehliadka nanocentra

rokovanie s omanskou delegáciou - prehliadka nanocentra