Prejsť na obsah
Verejnosť

Fakulta architektúry STU, študenti a pedagógovia, absolventi, architektky a architekti - tí všetci vás srdečne pozývajú na Noc architektúry 20. februára 2014.

V čase od 17.00 do 22.00 sa priestory fakulty premenia na galériu najzaujímavejších ateliérových prác, ktoré vznikli pod vedením pedagógov na pôde Fakulty architektúry v priebehu posledných piatich mesiacov.

Urbanisti predstavia napr. projekt novej mestskej štvrte v Durbane, jednom z najväčších miest Južnej Afriky. Durban na riešenie územia vyhlásil medzinárodnú súťaž, ktorej sa zúčastnili aj študenti FA STU.

Dizajnéri predstavia práce študentov na tému "hračky" - všetky skutočné a veľmi zaujímavé. Predstavia tiež modely komunitných robotov, napr. robotický umývač okien či robotický nosič batožiny, ale aj projekty pre tretí svet.

Študentské práce si môžu návštevníci prezrieť počas celej Noci architektúry od 17.00 do 22.00 hod. vo vestibule či v ateliéroch školy.  V programe sú však aj ďalšie podujatia:

18.30 - Premiéra MIES.SK

(MIES.SK sú tri videofilmy o architektúre: toito architects, Peter Szalay rozpráva o totalitnej architektúre, Erazmus študenti FA STU hovoria o svojich zážitkoch zo zahraničných stáži. Tento projekt rozbehli študenti v Manchestri a vo Viedni a  študent FA STU a TU Wien Adam Gajdoš ho prináša aj na Slovensko).

19.00  - 15Minútovky - prezentácie projektov študentov FA STU a občianskych projektov - projekt Horský park v Bratislave, projekt Synagógy, projekt Pre Starú tržnicu v Bratislave, projekt Vnútroblok/Mobilná záhrada na Sasinkovej ul. v Bratislave + Dana Marková odprezentuje projekty študentov TU Wien.

20.00  - Prednáška 3xSkoček

(prednáška troch významných absolventov bratislavskej architektonickej školy z jednej rodiny – Ilju Skočeka staršieho, Ilju Skočeka mladšieho a Martina Skočeka. Táto trojica výrazne ovplyvnila architektúru na Slovensku stavbami ako Dom odborov Istropolis, Hotel Sorea, sídliská Štrkovec a Dúbravka, rekonštrukcia hotela Albrecht.)

22.00  - After Párty KC Dunaj + koncerty (Dornkappel, Elections in the Deaftown, Bobsan, Emonoizboyz - všetky majú prepojenie na FA STU, hrajú v nich študenti či absolventi fakulty :-)

Celý večer na Fakulte architektúry STU bude sprevádzať live hudobná produkcia, o ktorú sa postarajú DJs Bobsan a Emonoizboyz.

“Back to basics” je hlavné heslo tohtoročnej už 6. Noci architektúry a hovorí o návrate k pôvodnej myšlienke – otvoriť školu a prezentovať práce nádejných architektov verejnosti. Všetkých srdečne pozývame...

Informácie aj na stránke FA STU.

Podujatie aj na FB.

Noc architektury ilustračné foto FA STU