Prejsť na obsah
Verejnosť

V týchto dňoch Knovel opäť otvoril ďalší ročník medinárodnej súťaž pre študentov vysokých škôl a univerzít, ktoré majú prístup k službe Knovel Library. Podstatou je odpovedať na kvízové otázky z oblasti prírodných vied a techniky. Predokladá sa, že pre vyhľadávanie správnych odpovedí študent využije Knovel. Hlavnou cenou je nový iPad a losovanie prebehne 2. decembra. Tento rok sa súťaží aj o týždennú cenu - Western Digital HD TV Live Streaming Media Player (losuje sa každý pondelok). Súťaže sa môže zúčastniť každý študent STU.

Študenti z prvých desiatich univerzít, z ktorých odpovie správne 100 a viac poslucháčov, budú zarazení do zvláštnej súťaže o značkové slúchadlá Beats by Dr. Dre.

Ak sa chcete súťaže zúčasniť, choďte na webovú stránku http://www.knoveluniversitychallenge.com/, kde nájdete aj podrobné pravidlá súťaže, mená doterajších víťazov a prehľad najaktívnejších univerzít

STU ako člen konzorcia má prístup k službe Knovel Library na základe overenia IP adries minimálne do konca roku 2013.

Súťaž už beží a správne odpovede treba vyplniť do 1. decembra 2012.

Veľa šťastia!                    


Knovel Library je služba, prostredníctvom ktorej používatelia môžu využívať úplné texty kníh, príručiek a tabuliek pre technické a prírodovedné odbory od rôznych zahraničných vydavateľstiev. Rozhranie Knovel umožňuje hĺbkové vyhľadávanie a prácu s textovými aj numerickými dátami vrátane možnosti využívať interaktívne nástroje na prácu s tabuľakmi, grafmi či rovnicami.