Prejsť na obsah
Verejnosť

Takmer 800 stredoškoláčok sa tento rok zapojilo do Girl’s Day. Študentky si mohli vyskúšať "deň s IT" u viac ako 60 partnerov projektu - firiem či univerzít. Počet zapojených študentiek a počet firiem sa oproti minulému roku zdvojnásobil.

Girl’s Day organizuje občianske združenie Aj TY v IT pri Fakulte informatiky a informačných technológií STU. Tento rok sa konal pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku. Na otvorení dňa sa zúčastnil prezident A. Kiska, rektor STU Robert Redhammer, dekan FIIT STU Pavel Čičák, dekan  CHargé d'Affaires US Embassy Norman Thatcher Scharpf. Dievčatá prišla podporiť aj Natália Kisková.

Girl’s Day je celosvetový deň žien v informačno-komunikačných technológiách (IKT), ktorý sa každoročne koná ŠTVRTÝ ŠTVRTOK V ŠTVRTOM MESIACI.

Tento rok sa uskutočnil 23. apríla 2015 a na celom území Slovenska ho pripravovalo občianske združenie Aj TY v IT. Podniky, fakulty informatiky a ďalšie organizácie na celom Slovensku prijali v tento deň vo svojich priestoroch dievčatá, stredoškoláčky. Pripravili  im program týkajúci sa informatiky a techniky a diskusie o práci v týchto sektoroch a možnostiach uplatnenia pre ženy.

Cieľom projektu je prezentovať odbor IKT dievčatám vo veku 14-18 rokov, ukázať im jeho atraktívnu stránku a následne perspektívne pracovné možnosti.

prezident so študentkou

workshop

študentky s prezidentom a rektorom