Prejsť na obsah
Verejnosť

Dňa 9. februára 2017 navštívila skupina študujúcich medzinárodného dvojročného kombinovaného programu Profesionálne MBA Automobilového priemyslu (http://automotive.stuba.sk), otvoreného už ôsmy krát od roku 2009, spoločnosť Volkswagen Slovakia, a.s., ktorá je súčasťou najväčšieho európskeho výrobcu automobilov Volkswagen group. V závode v Bratislave, ktorý začal svoju produkciu v roku 1992 sa ako v jedinom na svete vyrába sedem rôznych značiek: Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Škoda Citigo, SEAT Mii, karosérie pre Porsche Cayenne a nápravy pre nový Bentley Bentayga. S viac ako 12000 zamestnancami ročne vyprodukuje okolo 400,000 automobilov. 

Exkurzia programu Profesionálne MBA Automobilového priemyslu 2016 - 2018 do spoločnosti Volkswagen Slovakia

Účastníci Profesionálne MBA Automobilového priemyslu 2016 – 2018 s členom predstavenstva spoločnosti Volkswagen Slovakia pre personálnu oblasť pánom Ericom Reutingom, MBA (štvrtý sprava), prvý vpravo manažér programu Dr. Han (TU Wien).

Program návštevy pre účastníkov z rôznych európskych krajín vrátanie Rakúska, Nemecka a Slovenska sa začal úvodným stretnutím s členom predstavenstva pre personálnu oblasť - pánom Ericom Reutingom, MBA, ktorý predstavil hlavné charakteristiky koncernu ako i závodu Volkswagen Slovakia v Bratislave. Oboznámil s úspešnými príbehmi, ktorými sa automobilka priblížila k splneniu budúcich výziev, ako sú Industry 4.0, autonómne jazdenie, či nové koncepty mobility.

Následne prostredníctvom prednášky pána Adamičku boli účastníci uvedení do konceptu logistických riešení vo Volkswagene a v prednáške pána Opitza im bola predstavená realizácia kontinuálneho zlepšovania procesov prostredníctvom lean manažmentu. Na záver dopoludňajšej prezentačnej časti vystúpila s témou Think.Blue. Factory - úspešne implementovanou stratégiou koncernu v oblasti plnenia environmentálnych cieľov, pani Mgr. Michaela Ploszeková, ktorá je vedúcou oddelenia životného prostredia bratislavského závodu a zároveň účastníčkou programu Professional MBA Automotive Industry 2015-2017.

V popoludňajšom programe exkurzie vedúci Centra vzdelávania Volkswagen Slovakia skupine študujúcich predstavil priestory centra, technické vybavenie ako aj ponúkané vzdelávacie programy. Následne  si prehliadli zvarovňu karosérií vozidiel Audi Q7 novej generácie a  tiež montáž agregátov New Small Family (NSF) a Sport Utility Vehicle (SUV) v sprievode vedúcich príslušných úsekov.

Študujúci sa návštevy zúčastnili v rámci vzdelávacieho modulu „Managerial Economics“, ktorého štvordňový program pokračoval až do nedele na Technickej univerzite vo Viedni (TU Wien). Štúdium Profesionálne MBA Automobilového priemyslu, ktoré je realizované striedavo na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a Technickej univerzite Viedeň sa najbližšie otvorí dňa 18. októbra 2017, pričom prihlášku je možné podať do konca júna 2017. K programu sa uskutočňujú pravidelné nezáväzné informačné stretnutia pre záujemcov o štúdium, tento rok budú v Bratislave prebiehať v termínoch: 11.5., 7.6. a 27.6.2017 o 16:00. Viac sa dozviete na stránke automotive.stuba.sk. Predchádzajúce správy a informácie o programe Professional MBA Automotive Industry nájdete v Prehľade aktualít AMBA.

Účastníci a programový manažment ďakujú spoločnosti Volskwagen Slovakia za prijatie a excelentnú organizáciu návštevy.

Foto a text: Ing. Miroslav Babinský (za manažment programu STU Bratislava)