Prejsť na obsah
Verejnosť

Získajte bližšie informácie o Európskej noci výskumníkov a o tom, čo sa pripravuje a ako sa môžete zapojiť či už ako vedec, pedagóg alebo ako fanúšik vedy.

Vyskúšaj to! Je to veda! 

Online štúdio

Počas online štúdia si môžete vychutnať hlavný program priamo u seba doma. Z interaktívneho online štúdia sa bude v posledný septembrový piatok premietať celodenný live program, ktorý bude určený pre všetky vekové kategórie.
Počas celého dňa sa môžete tešiť na zaujímavé prezentácie a diskusie, ktoré budú doplnené úžasnými ukážkami a vedeckou svetelnou šou. 
Program bude zverejnený v priebehu septembra. 

Veda bez hraníc

Vedou bez hraníc organizátori poukazujú na to, že hranice vo výskume a v inováciách neexistujú. Vďaka práci mnohých výskumníkov a inovátorov dokáže veda neraz zájsť za hranice bežného poznania. Hranice bežného poznania sa ale neustále rozpínajú a preto bežne využívame vedu v náš prospech. Veda a vedné spolupráce sú nevyhnutné pre život moderného človeka. Aj keď mnoho jedincov nevníma vedu ako niečo, bez čoho by si terajší život nemohli ani predstaviť, pravý opak je pravdou. Nie nadarmo sa hovorí "v núdzi spoznáš priateľa", týmto priateľom je práve veda.
Webináre Veda bez hraníc budú súčasťou ENV počas celého týždňa  a môžete sa tešiť na rozhovory s úspešnými slovenskými vedkyňami a vedcami. 

Navštív svoju školu - spoznaj svojho vedca

Aj tento rok pripravujeme program Navštív svoju školu - Spoznaj svojho vedca, ktorý sa minulý rok tešil úspechu na školách medzi výskumníkmi. Vďaka tomuto programu sa vedkyne a vedci vrátia do základných a stredných škôl a prinesú tak vedu do všetkých kútov Slovenska. 

Navštív svoju školu
Vedkyne a vedci budú mať príležitosť predstaviť svoju prácu. 
Chcem sa prihlásiť.

Spoznaj svojho vedca
Študenti sa dozvedia viac o kariére vedca, výskume a o tom, čomu sa na Slovensku vedci venujú.
Chcem prihlásiť svoju školu.

Prihlasovanie je stále otvorené, no neváhajte, lebo onedlho sa uzatvára. Prihlásiť sa môžete prostredníctvom formulárov a my vás budeme kontaktovať pre dohodnutie prezentácie a ďalších organizačných záležitostí.

Vedecký kuriér

Cieľom vedeckého kuriéra je nadchnúť žiakov pre vedu práve prostredníctvom vedeckých pokusov. Vďaka tejto aktivite Európskej noci výskumníkov si žiaci budú môcť vyskúšať vedecké pokusy z oblasti chémie, biológie, fyziky a priblížiť si princípy strojového učenia cez vesmírnu tematiku.
Ukážte žiakom, ako by mohla vyzerať ich budúca práca v úlohe vedca.
Chcem prihlásiť svoju školu.

Súťaže

Počas tohtoročnej Európskej noci výskumníkov sa budeme môcť poďakovať vedkyniam a vedcom za ich prínos pre spoločnosť a to všetko prostredníctvom pohľadnice. Pohľadnicu navrhnete a nakreslíte práve vy a následne ju môžete určiť ktorejkoľvek vedkyni, či vedcovi. Na pohľadnicu môžete napísať aj venovanie, či krátku básničku, poprípade nejaký odkaz.
Súťaž je určená žiakom ZŠ a vyhrať môžete vecné ceny! 

Pre bádateľov a dobrodruhov, ktorí radi objavujú svet okolo seba, si organizátori v rámci tohtoročnej Európskej noci výskumníkov pripravili foto súťaž. Na fotkách by ste mali zachytiť veci, či javy, ktoré podľa vás predstavujú vedu.
Postnite fotku na sociálnych sieťach s hashtagom #nocvyskumnikov2021 a vyhrajte čítačku alebo poukážku na nákup kníh!

Videá z ostatných rokov môžete nájsť tu.